Stowarzyszenie opieki nad zwierzętami w Polsce

NAJNOWSZY PIES DO ADOPCJI:
WIĘCEJ WABI SIĘ:
Moris
Dane kontaktowe

 

05-205 Klembów

ul.Słoneczna 2

tel: 29 777 90 22

507 292 311

504 649 287

sonz.zg.klembow@onet.eu

REGON:  141903974

NIP: 125 153 75 83

Credit Agricole

60 1940 1076 6237 7803 0000 0000

 

„Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia,
nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”

  

    W wielu schroniskach w całej Polsce na lepsze życie, na lepszy los, czekają setki tysięcy bezimiennych, bezdomnych zwierząt. Tylko od Ciebie zależy czy ich los stanie się lepszy. To piekło - życie w schronisku zgotowaliśmy im my – ludzie!
Zwierzęta, które w życiu od losu i ludzi doświadczyły tyle złego, potrafią docenić dar dobroci prawdziwego Człowieka. Nie zmienimy losu wszystkich, gdyż zapewne nie doczekają, ale możemy uratować bardzo wiele z nich.

    Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Klembowie koło Wołomina jest jednym z tych schronisk w Polsce, które potrzebują szczególnej pomocy. W schronisku przebywa obecnie 40 psów i 4 koty. Każde z nich czeka na dobrego pana. Każde potrzebuje domu.

Jak możesz pomóc?

Adopcja:
Najlepszą formą pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja - jeśli więc jesteś zainteresowany przygarnięciem zwierzaka po prostu przyjdź, uratuj choć jedno cierpiące serce!

Adres schroniska:
Słoneczna 2
05-205 Klembów
tel. 29 777-90-22

Wolontariat:
Uczestnicząc w wolontariacie w schronisku napewno uszczęśliwisz wielu czworołapych schroniskowych rezydentów.
Pracownicy schroniska rzadko mają czas, by zajmować się każdym psem czy kotem z osobna, wyjść z nim na spacer, pogłaskać i przytulić, i to właśnie jest zadanie dla wolontariuszy. Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nieodpłatnie przychodzi do schroniska i poświęca swój czas bezdomnym zwierzętom.
Właśnie dzięki wolontariuszom wiele schroniskowych psów i kotów może chociaż w niewielkim stopniu zaznać ciepła, miłości i nabrać zaufania do człowieka, przez co ich szanse na nowy dom rosną.
Wolontariuszem może zostać także osoba niepełnoletnia, najlepiej powyżej 16 lat, przy okazaniu pisemnej zgody rodziców.
Jeśli pragniesz zostać wolontariuszem, serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia schroniska!

Pomoc rzeczowa:
Każda pomoc rzeczowa często jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów, dlatego jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.
Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:

- materiały do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, wykładziny, dywany
- smycze, obroże, kagańce, zabawki, posłania dla psów i kotów
- miski i garnki
- środki do pielęgnacji zwierząt i środki weterynaryjne: szczotki, grzebienie, obroże i preparaty przeciwpchelne, tabletki odrobaczające itd.

Pomoc pieniężna:
Schronisko z wdzięcznością przyjmie także wszelką pomoc finansową.

NUMER KONTA: PKO BP S.A. 46 1020 1055 0000 9202 0234 9835
Z DOPISKIEM: PUNKT ADOPCYJNY W KLEMBOWIE

Adres internetowy Stowarzyszenia:  www.stowarzyszenieopiekinadzwierz
  e-mail: sonz.zg.klembow@onet.eu

 

Apel

    Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc w poprawie warunków bytowania zwierząt.
Potrzebujemy dosłownie wszystkiego, co może się przydać do budowy kojców z wybiegami (siatka, słupki, drut do naciagania, zawiasy zasówki, itp.),
a także fachowców, którzy pomogą w wybudowaniu. W dalszym ciągu potrzebna jest nam także karma do wyżywienia naszych piesków i kotków, pomoc w adopcjach oraz wolontariuszy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chetnych, którzy chcą nieść pomoc tym bezdomnym zwierzetom, często skrzywdzonym przez los.

Otrzymaliśmy duży kredyt zaufania i dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby polepszyć warunki bytowania naszym zwierzętom. Obecnie zajęliśmy się sterylizowaniem, kastrowaniem, odrobaczaniem, szczepieniem, czipowaniem i zabezpieczaniem przed pchłami i kleszczami, a wszystko to dzięki uprzejmości i chojności naszych sponsorów, którym bardzo dziękujemy. 

 

 Chcesz przygarnąć naszego pieska lub kotka, dać mu nowy dom? Wspaniale! Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z naszymi zasadami.

  • szystkie psy lub koty wydawane przez nas do adopcji są zdrowe, zaszczepione, odrobaczone, posiadają aktualną książeczkę zdrowia oraz są zaczipowane i rejestrowane w bazie danych SEAFE -ANIMAL.
  • O adopcję mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, które okażą ważny dowód  osobisty.
  • Zwierzęta można adoptować wyłącznie dla siebie,  nie oddajemy psów dla kogoś. Pamiętaj, że zwierzę nie jest przedmiotem, nie można go podarować w prezencie!
  • Z każdym, kto bierze z naszego azylu psa lub kotka , podpisuje umowę adopcyjną, w której nowy opiekun  zobowiązuje się do zapewnienia psu dobrych warunków i opieki .
  • Zanim zdecydujesz się na adopcję, zastanów się, czy Twoje warunki mieszkaniowe i sytuacja finansowa  na to pozwalają. Licz się z tym, że pies może żyć długo  od momentu adopcji, i przez cały ten czas masz obowiązek o niego dbać.
  • Sprawdź, czy nikt z domowników nie ma alergii na sierść zwierząt.
  • Zwierzę nie jest rzeczą. Przywiązuje się do opiekunów. Psa nie można adoptować na jakiś czas. Adopcja trwa do końca jego życia. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, czy Twoja sytuacja życiowa na to pozwala. Oddanie psa po jakimś czasie z powrotem do azylu jest bardzo dużym stresem dla biednego zwierzęcia. Psy kochają tak samo jak ludzie, ale nie rozumieją naszych argumentów. Czasami nawet umierają z tęsknoty, więc zastanów się dobrze nim podejmiesz decyzję!

Za adopcję pobieramy symboliczny zwrot kosztów  za sterylizację (suczki,kotki) 150zł natomiast za  kastrację (pieska,kotka) 100zł .Zebrane pieniądze z adopcji  są przeznaczone w całości na leczenie oraz  zakup karmy weterynaryjnej i dla szczeniaczków 

Informujemy, iż adopcje przeprowadzane są w godzinach: od 10.00 do 16:00 z uwzglednieniem pory karmienia od godz.13:00 do 14:00 

 

Aktualna galeria zdjęć  z naszego Azylu: